Kalendarz „Spełnieni w zawodzie”

Po raz pierwszy kalendarz ukazał się w 2021 roku. Wystąpiły w nim dzielne kobiety, które wspólnie stworzyły niesamowity projekt. Na kartach kalendarza można było zobaczyć fotografie dwunastu EPI-BOHATERek oraz przeczytać o ich życiu – pasjach, wartościach, którymi się kierują oraz wskazówkach dla innych. Były to nowoczesne artystki, przedsiębiorcze bizneswoman, niezależne singielki, opiekuńcze mamy czy kochające partnerki. Każda z nich spełnia się zawodowo, intelektualnie. Były w różnym wieku, reprezentowały różne zawody, pochodziły z różnych części kraju. Dzieliło je niemal wszystko, ale łączyła epilepsja. I przekonanie, że z nią też można żyć pełnią życia.

– Bohaterami tegorocznego kalendarza są osoby chore na padaczkę, które kochają swoją pracę. Przedstawiamy nauczycielki, poetki, blogerki czy naukowców, osoby pracujące na etacie i prowadzące swój biznes. Po prostu spełnione w zawodzie  – tłumaczy Anna Alicja Lisowska, prezes Fundacji EPI-BOHATER.

Kalendarz ma za zadanie pokazać ludziom z zewnątrz, że osoby z epilepsją również pracują, zaprojektowały swoją ścieżkę kariery zawodowej i mimo choroby się jej trzymają. Cały dochód z kalendarza zasili konto Fundacji, dzięki czemu umożliwi dalszą działalność i realizację kolejnych projektów obalających stereotypy dotyczące tej choroby.

Partnerem projekt są firmy farmaceutyczne Accord Healthcare, Angelini Pharma Polska i pracownia graficzna „Renard – sprytna grafika”.

By otrzymać niezwykły kalendarz „SPEŁNIENI W ZAWODZIE” należy złożyć darowiznę w kwocie nie mniejszej niż 45 zł na konto Fundacji EPI-BOHATER. Co ważne w tytule przelewu należy wpisać swój pełny adres korespondencyjny, imię i nazwisko oraz numer telefonu dla kuriera.

 

Fundacja EPI-BOHATER

KRS: 0000899757

Ul. Kolbaczewska 8

02-879 Warszawa

 

Nr konta: NEST BANK 04 1870 1045 2078 1070 2232 0001

 

PL-03123